ALPHA evo

Rodzaj

Samojezdne

Pojemność zbiornika

4200 / 5100 l.

Szerokość belki

24 - 44 m.

Typy belek

TWIN FORCE / DELTA FORCE / ALU

ALPHA evo

Rodzaj

Samojezdne

Pojemność zbiornika

4200 / 5100 l.

Szerokość belki

24 - 44 m.

Typy belek

TWIN FORCE / DELTA FORCE / ALU

Rama

Zaprojektowane, aby pokonać ograniczenia związane z dużymi prędkościami na drodze i w terenie, podwozie ALPHA osiąga maksymalny komfort pracy.

Podwozie jest wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości (szwedzka stal DOMEX®) i składa się z belek w kształcie litery U z nitowanymi poprzeczkami, aby zapewnić lekkość i elastyczność.

Położenie głównych elementów (silnik, zbiornik główny, zbiornik do płukania, zbiorniki, pompa itp.) Zostało specjalnie opracowane, aby zoptymalizować rozkład masy między osią przednią i tylną, co gwarantuje najlepsze właściwości jezdne i zachowanie struktury gleby.

Wszystkie zmienne obciążenia znajdują się w środku maszyny.

alpha-evo-chassis-frame.jpg

Sprężynowe  zawieszenie

Prostota i niezawodność są utrzymywane dzięki zasadzie zawieszenia HARDI, która zapewnia bardzo naturalny i optymalny ruch po przeszkodach. Pozwala to na doskonałe podążanie za podłożem dla optymalnej trakcji i zwiększa komfort operatora.

Ten montaż jest wielką zaletą, ograniczając obciążenie ramy i zwiększając trwałość.

Oś przednia współpracuje z dwiema sprężynami śrubowymi, natomiast z tyłu w środku podwozia znajduje się sprężyna śrubowa z regulowanym amortyzatorem. Dzięki konstrukcji antypoślizgowej ruchy tylnej osi nie zakłócają stabilności belki.

(Zawieszenie sprężynowe  jest dostępne tylko dla ALPHA 3500 i 4100)

alpha-evo-chassis-coilspring.jpg

Zawieszenie FloatRide

Wyposażając ALPHA w opcjonalny FloatRide, standardowe zawieszenie sprężynowe zastąpiono poduszkami powietrznymi. Zapewnia to jeszcze większą stabilność belki i utrzymuje równowagę ALPHA na silnym zboczu. Wysokość podwozia zostanie utrzymana niezależnie od pojemności zbiornika.

Umożliwiając indywidualny ruch kół, ALPHA zapewnia maksymalny komfort, nawet przy dużych prędkościach opryskiwania dzięki skokowi koła wynoszącemu 185 mm.

(Standard w  ALPHA 5100 - opcjonalnie na ALPHA EcoDrive 3500 i 4100)

floatride_usp.jpg

Hydrauliczna regulacja rozstawu kół

ALPHA evo EcoDrive z zawieszeniem FloatRide może być wyposażony w hydrauliczną regulację rozstawu kół. Ten hydrauliczny rozstaw kół Oś regulacyjna umożliwia rozstaw kół od 180 do 280 cm (w zależności od wymiarów opon).

Kierowca ustawi szerokość śladu z komputera kabiny i będzie gotowy do jazdy w krótkim czasie. Umożliwi to zmianę szerokości toru od drogi do pola i od uprawy zbóż do kukurydzy, upraw rzędowych lub warzyw z odchyleniem 1 m między minimum i maksimum.

alpha-evo-feature-3.jpg

Systemy kierowania

Napęd na cztery koła / kierowanie na dwa i cztery koła
Trzy różne systemy sterowania sprawiają, że ALPHA evo jest wszechstronny w działaniu. Na drodze jeździsz jak zwykle ze sterowaniem przedniej osi, podczas gdy podczas oprysku wykorzystuje się zalety sterowania na wszystkie koła lub ręcznego sterowania żółwia.

W sterowaniu na cztery koła promień skrętu mierzony w środku maszyny wynosi zaledwie 462 cm, co jest niezwykle małe. Zapewnia to maksymalną zwrotność, nawet na małych polach, a dodatkowo zwiększa wydajność powierzchniową. Z drugiej strony, na pochyłościach, zastosowanie ręcznego sterowania ruchem żółwia pozwala, na przykład, kierować na tylne koła, aby ustabilizować tor.

alpha-evo-chassis-steering-systems.jpg

Promień skrętu

Ze względu na mały rozmiar opony i wspornika wynoszący zaledwie 56 cm, wąski promień skrętu i 100% wyrównanie kół, zniszczenie plonów jest ograniczone do absolutnego minimum.

Promień skrętu przy kierowaniu na cztery koła i rozstawie kół 2 m wynosi tylko 462 cm w środku podwozia.

Sterowanie czterokołowe jest możliwe przy złożonej  belce.

Rozstaw kół ALPHA evo wynosi 375 cm. Zapewnia to stabilną maszynę podczas jazdy, także w trudnym terenie.

alpha-evo-chassis-turning-radius.jpg

Doskonała obróbka powierzchni

Zaawansowana technologicznie obróbka powierzchni zawiera 13 zabiegów, w tym obróbkę wstępną i lakierowanie wszystkich głównych komponentów.

Wraz z obróbką nakrętek, śrub i innych elementów Delta / Magni zapewniamy wysoką ochronę antykorozyjną naszych produktów.

alpha-evo-chassis-surface-treatment.jpg