HELLIOS

Rodzaj

Samojezdne

Pojemność zbiornika

3000 l

Szerokość belki

21 - 30 m

Typy belek

ALU

HELLIOS

Rodzaj

Selfpropelled

Pojemność zbiornika

3000 l

Szerokość belki

21 - 30 m

Typy belek

ALU

Podwozie

Podwozie Hellios zostało zaprojektowane przez nasze wewnętrzne usługi badawczo-rozwojowe i jest całkowicie zmontowane i spawane w naszych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu stalowych belek o wysokiej wytrzymałości o grubości 6 mm zapewniamy wyjątkową odporność mechaniczną maszyny bez generowania nadmiernej masy całkowitej.

Rozmieszczenie różnych elementów pozwala na idealne zrzucenie ciężaru, zapewniając optymalne właściwości jezdne i minimalny wpływ na strukturę gleby.

hellios-chassis-chassis.jpg

Zawieszenie FloatRide

Hellios ma trzy zawiasy pneumatyczne zawieszenie z jednym punktem zawieszenia na przedniej osi i dwoma punktami zawieszenia na tylnej osi. Zawieszenie na przedniej osi ma mechanizm antypoślizgowy, który zapewnia, że boczne wstrząsy nie zostaną przeniesione na wysięgnik

hellios-chassis-floatride-suspension.jpg

Układ kierowniczy

HELLIOS jest standardowo wyposażony w 4-kołowy układ kierowniczy. Kierowcy mogą wybierać między następującymi trybami sterowania:

  • Sterowanie 2 kołami: podczas dojazdów do / między działkami
  • Sterowanie 4 kołami: minimalny promień skrętu na uwrociach / manewry parkowania.
  • Tryb kierowania kraba: pomaga ustabilizować maszynę na zboczach poprzecznych
hellios-chassis-steering-system.jpg

Promień skrętu

Dzięki trybowi 4Ws, automatycznemu ustawieniu tylnych kół i wąskiemu kątowi blokady kierownicy HELLIOS ma wewnętrzny promień skrętu 3,6 m tylko przy 2,25 m rozstawu kół i zestawie 12,4 R36 / 46 opon.

Dlatego HELLIOS idealnie nadaje się do pracy na małych działkach lub uprawach o wysokiej gotówce, gdzie na ogół jest tylko mało przylądka.

hellios-chassis-turning-radius.jpg

Obróbka powierzchniowa

Po zmontowaniu wszystkie części stalowe są przetwarzane w naszej linii lakierniczej. Składniki są odtłuszczane, płukane, a następnie śrutowane przed pokryciem płynną farbą.

Pomalowane składniki są następnie polimeryzowane w temperaturze 75 ° C przez 35 minut.

Przed zamontowaniem zbiorników i kapturów ochronnych maszyny przemieszczają się do naszej 17-metrowej kabiny lakierniczej w celu wykończenia lakieru.

Dzięki temu procesowi możemy zapewnić najwyższą ochronę przed narażeniem na czynniki korozyjne lub efekty UV.

alpha-evo-chassis-surface-treatment.jpg