RUBICON

Rodzaj

Samojezdne

Pojemność zbiornika

9000 l

Szerokość belki

36 - 52 m

Typy belek

ALU

RUBICON

Rodzaj

Samojezdne

Pojemność zbiornika

9000 l

Szerokość belki

36 - 52 m

Typy belek

ALU

Aluminiowe belki Pommiera

Jeśli chodzi o innowacje i wzornictwo szerokiej  belki , POMMIER jest liderem na rynku.

Ich zgromadzone 30-letnie doświadczenie zapewnia rolnikom realne korzyści, biorąc pod uwagę lżejszą, silniejszą i szerszą opcję belki.

Dwukrotnie składane belki RA o długości od 36 do 52 m są sprawdzone pod względem wydajności i niezawodności, a korzyści z redukcji masy w stosunku do stali nie mogą być lekceważone.

Opcjonalne sterowanie AutoHeight wyznacza nowy standard w zakresie szerokiej belki utrzymując niższą wysokość belki, co zapewnia lepszą kontrolę znoszenia.

Z ramionami belek RA o połowę mniejszą wagą niż równoważne konstrukcje stalowe, a w połączeniu z opatentowanym POMMIERem Tłumienie drgań, obciążenie i siły przenoszone na środek podczas oprysku są znacznie zmniejszone.

POMMIER Funkcja miękkiego zamykania chroni belke podczas składania.

rubicon-booms-pommier-alu-booms.jpg

Kontrola belki AutoHeight

Sterowanie AutoHeight zapewnia bezstresową kontrolę wysokości belki, ponieważ utrzymuje odpowiednią wysokość roboczą dyszy, zapewnia lepszą aplikację i zmniejsza znoszenie oprysku.

AutoHeight wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe zamontowane na środku i ramionach  belki, aby kontrolować i utrzymywać zadaną wysokość całej belki nad ziemią lub uprawą. Czujniki opracowane dla warunków terenowych są solidne i precyzyjne.

Sterowanie proporcjonalnymi zaworami poszczególnych wysokości skrzydeł wysięgnika jest płynne, równomierne i automatyczne. AutoHeight utrzymuje wstępnie wybraną wysokość belki z ziemi lub uprawy.

rubicon-booms-autoheight-boom-control.jpg

ActivAir

ActivAir to system szybkiego włączania / wyłączania dyszy, który wykorzystuje wbudowane źródło powietrza Rubicon do natychmiastowego otwierania i zamykania bez kroplowych dysz podczas opryskiwania.

Ciśnienie powietrza jest rozłożone wzdłuż belki przez rurkę 8 mm, aby aktywować elektrycznie zawory elektromagnetyczne, a następnie przez rurkę 4 mm do każdego zaworu .

Szybkie sterowanie dyszami ActivAir jest szybkie i dokładne, dzięki czemu idealnie nadaje się do systemów sterowania AutoSection. Dodatkowo linie opryskowe są podzielone na 9 do 18 sekcji, aby zapewnić minimalny oprysk podczas działania sterowania AutoSection.

Po włączeniu solenoidu,  ciśnienie powietrza otwiera zawory antykapcza  a dysze zaczynają oprysk. Po wyłączeniu elektromagnesu, aby wyłączyć dysze, zawory antykapaczy są utrzymywane w stanie zamkniętym pod naprężeniem sprężyny.

Gdy dysze są wyłączone, system cieczowy w sposób ciągły recyrkuluje w przewodach cieczowych belki z dużą objętością, aby , belka  bya  napelniona  przed rozpoczęciem oprysku.

rubicon-booms-activair.jpg

Oświetlenie

Zestaw oświetlenia pod belk umożliwia opryskiwanie  na długo po zachodzie słońca.

Jeśli możliwość oprysku przychodzi w nocy, jest to znacznie łatwiejsze dzięki bogatemu pakietowi oświetlenia RUBICON.

Światło z tyłu kabiny jest aktywowane z dachu kabiny, aby pokazać drogę wzdłuż platformy.

Listwa diodowa LED skierowana do przodu zamontowana na środku belki oraz światła skierowane na boki oświetlają trasę do i wokół pola na odległość 150 metrów.

Podświetlane na niebiesko światła z belki zapewniają wyraźny i nieinwazyjny widok końca belki oraz wizualną konformację funkcjonujących dysz.

rubicon-booms-lighting.jpg

Centrum belki

RUBICON redefiniuje stabilność belki: Rewolucyjny system zawieszenia belki umożliwia niezależne ustawienia kontroli sztywności sprężyn i siłowników zamocowanych po obu stronach ramy środkowej. Belka pozostaje stabilna w najtrudniejszych warunkach pracy. Szeroka rama środkowa zapewnia doskonałą widoczność na drodze. Napięcie sprężynowe utrzymuje ramę środkową w pozycji środkowej, natomiast amortyzator hydrauliczny pochłania energię z ruchu belki. Hydrauliczny siłownik obsługiwany z kabiny wywiera mniej lub bardziej silny nacisk na sprężynę, aby zmienić opór.

Próby terenowe przeprowadzono z belka ustawiona tylko na 50 cm wysokości i prędkościami do 50 km / h (skręty do 30 km / h) bez dotykania belki do podłoża!

Szeroka rama środkowa zapewnia doskonałą widoczność na drodze.

Napięcie sprężynowe utrzymuje ramę środkową w pozycji środkowej, a tłumik hydrauliczny pochłania energię z ruchu wysięgników. Hydrauliczny siłownik obsługiwany z kabiny wywiera mniej lub bardziej silny nacisk na sprężynę, aby zmienić opór.

rubicon-booms-boom-centre.jpg

Paralift

ParaLift jest wyjątkowo szeroki i stanowi podstawę niezrównanej stabilności belki. Jest on zamocowany do podwozia w odległości 1,7 m od środka i podnosi belkę na 2,3 m wysokości. Szerokość i wytrzymałość skrętna ParaLift znacznie przewyższa wymagania dla najszerszych obecnie dostępnych belek.

Dwa duże cylindry  ParaLift z akumulacją azotu zapewniają belce pionową amortyzację oraz kontrolę wysokości. Belkę  można podnieść od 0,5 m do 2,7 m nad ziemią.

Aktywowany powietrzem system zamykania ParaLift zabezpiecza belkę do pozycji zapewniającej bezpieczny transport drogowy.

rubicon-booms-paralift.jpg