AEON

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

4200 / 5200 l

Szerokość belki

24 - 39 m

Typy belek

DELTA FORCE, TWIN FORCE

AEON

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

4200 / 5200 l

Szerokość belki

24 - 39 m

Typy belek

DELTA FORCE, TWIN FORCE

Przyszłość pielęgnacji upraw

Zupełnie nowy opryskiwacz HARDI AEON CENTURAline to efekt połączenia zaawansowanej technologii i reguł odchudzonego (koncepcja Lean) rolnictwa – aby mieć więcej robiąc mniej. Użyliśmy najnowocześniejszej technologii i najnowszych rozwiązań z dziedziny automatyki, by umożliwić rolnikom zwiększenie produktywności przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów. AEON CENTURAline stanowi przełom w zwiększaniu produkcji żywności w obliczu kolejnych obaw o klimat i środowisko.

Naszym punktem wyjścia jest zawsze rolnik. AEON CENTURAline zaprojektowano mając na uwadze prostotę obsługi i bezpieczeństwo. Jest on produktem trwałym, ale w jego konstrukcji nie ma kompromisów. To olśniewająca maszyna o eleganckiej i dynamicznej sylwetce, która kryje nowo opracowane podwozie i unikatową konstrukcję zbiornika zapewniającą maksymalną stabilność.

aeon-product-page-overview-sprayer-innovation.jpg

Przedstawiamy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie opryskiwaczy

AEON CENTURAline oferuje doskonałe prowadzenie, pełne zawieszenie i całkowicie zdalnie sterowany system opryskiwania. W połączeniu z niewiarygodnie szybką regulacją przepływu, ciśnieniową cyrkulacją płynów w belce i świetnym systemem sterowania uzyskano wyjątkową stabilność belki, precyzję opryskiwania i kontrolę znoszenia, co przekłada się na realne oszczędności w pracy rolnika.

Dążąc do ustalenia właściwego dozowania środków we właściwym miejscu we właściwym czasie, opieramy nasze podejście na danych, dzięki czemu AEON CENTURAline zapewnia najlepszą łączność w mapowaniu terenu i zdalnej diagnostyce. Mając AEON CENTURAline jesteś gotowy na nadejście przyszłości!

aeon-product-page-overview-maximum-stability.jpg

Maksymalna stabilność

Projektując AEON CENTURAline przebiliśmy sami siebie w poszukiwaniu maksymalnej stabilności jazdy.

Postanowiliśmy dopracować kształt zbiorników tak, by chlupiąca ciecz nie zaburzała równowagi maszyny w trakcie jej ruchu. W rezultacie stworzyliśmy zbiornik główny z frontem w kształcie klina. Nowa konstrukcja gwarantuje również całkowite opróżnianie zbiornika, również w terenie pagórkowatym.

Idealny rozkład masy uzyskano montując podwójne zbiorniki RinseTank po obydwu stronach spryskiwacza, bliżej frontu, by dociskać dyszel do podłoża. Przenosząc ciężar na ciągnik uzyskaliśmy lepszą przyczepność pod koniec oprysku.

Dzięki dobrze zaprojektowanym proporcjom przyczepy (szerokość i długość) dłuższe belki nie będą już problemem. AEON CENTURAline zapewnia niezwykłą stabilność belki, również przy dużej prędkości.

Umieszczając odpowiednio nisko środek ciężkości i budując wytrzymałe podwozie zagwarantowaliśmy, że AEON CENTURAline będzie zawsze wykazywać się znakomitą trwałością.

System kierowania kołami ComfortTrack

AEON CENTURAline wyposażono w układ kierowniczy ComfortTrack, dzięki czemu zawsze podążą ona w ślad tylnych kół ciągnika, również przy ciasnych skrętach, minimalizując szkody w uprawach. Kompaktowa budowa opryskiwacza zapewnia duży kąt skrętu 27°. Połączenie ComfortTrack i pełnego zawieszenia zapewnia niewielki promień skrętu wynoszący zaledwie 6,3 m oraz doskonałe ustawienie belki polowej, również podczas zawracania na uwrociu.

  • Duży kąt skrętu
  • Obsługa automatyczna lub ręczna
  • Skuteczność systemu niezależnie od prędkości ciągnika
  • Bieg wsteczny z automatycznym wycentrowaniem
  • Kierowanie dostępne również z belką w pozycji transportowej

ComfortTrack obraca koła, a nie ość, a długie błotniki osłaniają koła, co pozwala zachować czyste dysze zarówno w suchych, jak i wilgotnych warunkach.

AEON CENTURAline umożliwia korzystanie z kół o dużej średnicy i dużym śladzie, co daje lepszy rozkład obciążenia i w mniejszym stopniu ugniata glebę. Przy zastosowaniu opon 520/85R46 prześwit wynosi 81 cm.

aeon-product-page-overview-farmer-focus.jpg

Wszystko dla rolnika

Twój towarzysz pracy w każdych warunkach

AEON CENTURAline opracowano mając na uwadze komfort pracy użytkownika. Dołożono starań, by najmniejsze szczegóły zoptymalizować pod kątem łatwości obsługi i bezpieczeństwa. Elegancka konstrukcja i gładkie powierzchnie chroniące żywotne części czynią AEON CENTURAline znakomitym towarzyszem pracy w każdych warunkach.

TechZone i WorkZone mają osłony, otwierane do góry, pozwalające operatorowi na pracę przy oświetleniu i pod zadaszeniem, chroniąc go przed warunkami pogodowymi.

AutoSelect Duo – większa elastyczność

Zwiększa produktywność dzięki automatycznej wymianie dysz w trakcie pracy w reakcji na zmienność warunków terenowych i pogodowych, a to wszystko obsługiwane z kabiny.

  • Trzy kombinacje dwóch zestawów dysz
  • Stosowany przy zmiennej prędkości, np. w przedziale 8-15 km/h, w zależności od typu dyszy i ciśnienia
  • Zmiana dozowania przy stałej prędkości i stałym ciśnieniu
  • Zachowanie optymalnej wielkości kropli
  • Szczególnie użyteczny na uwrociu lub w innych strefach spowalniania
aeon-delta-force-boom-sept-2020.jpg

DELTA FORCE – Wielka belka do ważnych zadań

Elastyczność, produktywność i wydajność
DELTA FORCE to najnowsza rodzina konwencjonalnych belek HARDI. To funkcjonalna belka, której konstrukcja uwzględnia przyszłe wymogi wobec maszyn rolniczych.

Szeroka na polu, ale kompaktowa na drodze
DELTA FORCE to duża belka długości 24-39 m, o unikatowej trójwymiarowej konstrukcji i funkcjach mających zapewniać doskonałą kontrolę przy dużej prędkości. System składania belki HARDI pozwala operatorowi opryskiwać z zastosowaniem różnych szerokości, przy złożonej lub rozłożonej ostatniej sekcji. Pomimo rozpiętości DELTA FORCA jest kompaktowa podczas transportu i przechowywania. Po złożeniu ma zgrabne 2,55 m.

TWIN FORCE – belka o najwyższej efektywności

Oszczędza czas i pieniądze oraz chroni środowisko
W belce TWIN FORCE zastosowano najlepszy na świecie system kontroli oprysku. Za pomocą regulowanej kurtyny powietrznej do kierowania opryskiem TWIN FORCE zmniejsza znoszenie o zdumiewające 80%. W efekcie niemal nie dochodzi do utraty substancji ochronnych lub skażenia przyległych terenów.

Wspomagane sprężonym powietrzem opryskiwanie gwarantuje lepszą penetrację i pokrycie niż konwencjonalne rozwiązania. Przekłada się to na faktyczne oszczędności, co najmniej 50% w zużyciu wody i nawet 30% w środkach ochrony roślin.

TWIN FORCE przyspiesza pracę. Skuteczna kontrola znoszenia oznacza więcej dni opryskiwania – od 31 do 76 dni według jednego badania – a także wyższą prędkość dozowania i mniej przerw na uzupełnianie. W efekcie uzyskuje się wyższą wydajność opryskiwania. TWIN FORCE zwiększa wydajność natrysku nawet o 100%.

Dane techniczne

BoomsDELTA FORCE 24-39 mTWIN FORCE 24-30 m
Tank, nominal volume4200 / 5200 l4200 / 5200 l
Pump type - l/min464-280 / 464H-334464-280 / 464H-334
Rinsetank (l)560560
Clean water tank (l)4040
Height (m)3,73,7
Total length (m)8,358,35
Length draw to axle (m)5,55,5
Track width (m)1,70 - 2,301,70 - 2,30
Transport width (m)2,553
Ground clearance axle (m)0,780,76
Turning radius at 200 cm track width (m)6,36,3
Working height (m)0,43 - 2,730,43 - 2,73
Total weight empty (kg)61006400
Total weight full (kg)1186012160
Drawbar load empty (kg)9801000
Drawbar load full (kg)29503000
ComfortTrack wheel steeringStandardStandard
Hydraulic axle suspensionStandardStandard
Drawbar leaf-spring suspensionStandardStandard

* 5200 - 36 m DELTA FORCE – 520/85 R42 / * 5200 – 30 m TWIN FORCE – 380/90 R46

Pokaż pełne specyfikacje