AEON

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

4200 / 5200 l

Szerokość belki

24 - 39 m

Typy belek

DELTA FORCE, TWIN FORCE

AEON

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

4200 / 5200 l

Szerokość belki

24 - 39 m

Typy belek

DELTA FORCE, TWIN FORCE

aeon-product-page-boom-ultra-precise-spraying.jpg

Ultra precyzyjne opryskiwanie

AEON CENTURAline oferuje całkowicie zdalnie sterowany system opryskiwania. W połączeniu z niezwykle szybkim zaworem regulacyjnym DynamicFluid4, krążeniem płynów w belce i jednym z najlepszych systemów zarządzania belką daje to niezwykłą precyzję opryskiwania.

Kompaktowy, zdalnie sterowany układ przepływu cieczy umieszczono blisko belki. Współpracując ze sprawdzonymi pompami membranowymi HARDI i systemem filtrów EasyClean zapewnia on optymalny przepływ przy każdym ciśnieniu.

Dzięki temu AEON CENTURAline gwarantuje, że w systemie pozostaje mniej cieczy, dzięki czemu czyszczenie jest szybkie i proste.

AEON CENTURAline oszczędza czas i pieniądze oraz chroni środowisko przed niepożądanym zanieczyszczeniem gleby i wody.

AutoNozzleControl – maksymalna precyzja

Daje pełną kontrolę nad opryskiwaniem dzięki funkcji automatycznego włączania i wyłączania dysz, AutoNozzleControl. Wraz z natychmiastową kontrolą oprysku w ramach systemu PrimeFlow funkcja AutoNozzleControl zapewnia ultra-precyzyjne opryskiwanie i większą szybkość jazdy przy minimalnym nakładaniu się torów jazdy.

AutoNozzleControl pozwala też wyłączać konkretne dysze podczas zawracania na uwrociu i opryskiwania w pobliżu wrażliwych miejsc.

Układ automatycznie steruje każdą dyszą z osobna. W trybie automatycznym opryskiwacz pracuje w 50 cm sekcjach.

aeon-delta-force-boom-sept-2020.jpg

DELTA FORCE – Wielka belka do ważnych zadań

Elastyczność, produktywność i wydajność
DELTA FORCE to najnowsza rodzina konwencjonalnych belek HARDI. To funkcjonalna belka, której konstrukcja uwzględnia przyszłe wymogi wobec maszyn rolniczych.

Szeroka na polu, ale kompaktowa na drodze
DELTA FORCE to duża belka długości 24-39 m, o unikatowej trójwymiarowej konstrukcji i funkcjach mających zapewniać doskonałą kontrolę przy dużej prędkości. System składania belki HARDI pozwala operatorowi opryskiwać z zastosowaniem różnych szerokości, przy złożonej lub rozłożonej ostatniej sekcji. Pomimo rozpiętości DELTA FORCA jest kompaktowa podczas transportu i przechowywania. Po złożeniu ma zgrabne 2,55 m.

Najlepsza stabilność na rynku

Proste, ale efektywne zawieszenie wahadłowe kontroluje ruch belki. Dodając do tego nisko położony środek ciężkości zawieszenie gwarantuje idealną równowagę belki na płaskim i pagórkowatym terenie, a także szybkie zawracanie na uwrociu. Dzięki zaledwie dwóm parametrom do regulacji (ruch wahadłowy i amortyzacja) belkę DELTA FORCE można łatwo dostosować do własnych wymagań oraz serwisować w prosty sposób.

Minimalizacja ruchów belki
Belka DELTA FORCE jest standardowo wyposażana w AntiYaw, hydrauliczny system amortyzacji, między sekcją środkową i skrzydłami belki.

aeon-twin-force-boom-sept-2020.jpg

TWIN FORCE – belka o najwyższej efektywności

Oszczędza czas i pieniądze oraz chroni środowisko
W belce TWIN FORCE zastosowano najlepszy na świecie system kontroli oprysku. Za pomocą regulowanej kurtyny powietrznej do kierowania opryskiem TWIN FORCE zmniejsza znoszenie o zdumiewające 80%. W efekcie niemal nie dochodzi do utraty substancji ochronnych lub skażenia przyległych terenów.

Wspomagane sprężonym powietrzem opryskiwanie gwarantuje lepszą penetrację i pokrycie niż konwencjonalne rozwiązania. Przekłada się to na faktyczne oszczędności, co najmniej 50% w zużyciu wody i nawet 30% w środkach ochrony roślin.

TWIN FORCE przyspiesza pracę. Skuteczna kontrola znoszenia oznacza więcej dni opryskiwania – od 31 do 76 dni według jednego badania – a także wyższą prędkość dozowania i mniej przerw na uzupełnianie. W efekcie uzyskuje się wyższą wydajność opryskiwania. TWIN FORCE zwiększa wydajność natrysku nawet o 100%.

Przewaga nad konkurencją

TWIN FORCE daje operatorowi więcej opcji sterowania opryskiem niż inne opryskiwacze wspomagane powietrzem. Regulacja prędkości i kąta nadmuchu kurtyny powietrznej, od zerowego do pełnego nadmuchu, zapewnia tak naprawdę podwojone opryskiwanie (stąd nazwa "TWIN", czyli podwójny), a operator może nakierować wszystkie krople na cel, niezależnie od ich wielkości.

Dwie potężne dmuchawy dostarczają powietrze do lewego i prawego skrzydła belki. Każda dmuchawa może być regulowana bezstopniowo do maks. wydajności 2.000m /h na metr belki i maks. prędkości nadmuchu 35m/s.

Wyjątkowa stabilność belki

AutoTerrain to w pełni automatyczny system sterowania belką, który reguluje wysokość, przechylenie, pochylenie i odchylenie, zapewniając doskonałą stabilność belki

Ten niezrównany system zarządzania belką wyróżnia się na tle innych, ponieważ zapobiega nieplanowanym ruchom belki zamiast je korygować. Czujniki ultradźwiękowe na skrzydłach belki i czujniki kąta nachylenia pośrodku belki monitorują ruchy belki w sposób ciągły, reagując na siły działające na belkę zanim  belka zmieni położenie. 

System AutoTerrain został przetestowany w wymagających warunkach polowych, wykazując doskonałą wydajność podczas opryskiwania belką opryskiwacza na niskiej wysokości przy dużych prędkościach jazdy powyżej 15 km/h. Podczas zawracania na uwrociu system przeciwdziała naturalnemu efektowi wahadła na belce, aby nie dopuścić do opadania belki po wewnętrznej stronie skrętu. W efekcie belka jest na równym poziomie  przez cały czas pokonywania zakrętu. AutoTerrain niemal całkowicie eliminuje ryzyko uderzenia belką o ziemię.

Stabilna belka pozwala zmniejszyć zużywanie się opryskiwacza i zapewnia większy komfort pracy operatorowi. Eksploatacja opryskiwacza potrwa dłużej, a operator będzie się mniej męczył i stresował, nie musząc nieustannie kontrolować położenia belki.

System AutoTerrain zmniejsza również ryzyko znoszenia z korzyścią dla rolnika i środowiska.