COMMANDER

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

3300 / 4500 / 5500 / 7000 l

Szerokość belki

18 - 36 m

Typy belek

DELTA, DELTA FORCE, TERRA FORCE, TWIN FORCE

COMMANDER

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

3300 / 4500 / 5500 / 7000 l

Szerokość belki

18 - 36 m

Typy belek

DELTA, DELTA FORCE, TERRA FORCE, TWIN FORCE

Rama

Wytrzymałe podwozie wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości
Podwozie COMMANDER jest zbudowane ze stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniającej wyjątkową wytrzymałość przy stosunkowo niskiej wadze. Czas pokazał, że podwozie może znieść zmęczenie rok po roku.

Podwozie jest zaprojektowane z niskim środkiem ciężkości
Opryskiwacz z wysoko położonym środkiem ciężkości może być bardzo niebezpieczny w obsłudze. W związku z tym poczyniono ogromne wysiłki, aby zapewnić, że COMMANDER ma najniższy możliwy środek ciężkości bez kompromisów w zakresie prześwitu pod opryskiwaczem.

Doskonały prześwit
Unikalna konstrukcja osi i ramy zapewnia doskonały prześwit. Żadne drążki hamulcowe ani elementy układu kierowniczego nie są niższe niż oś.

Dyszel w ciągniku i oś w opryskiwaczu będą zawsze najniższymi punktami na opryskiwaczu. Prześwit pod osią będzie się wahał od 70 do 80 cm w zależności od ustawienia opony i koła.

Wszystkie okablowanie, przewody i węże są mapowane dla każdego modelu. Frezowanie odbywa się głównie w korytkach kablowych. Korytka kablowe są zaprojektowane w taki sposób, aby przewody i węże kablowe były oddzielone od węży, które będą się poruszać po dodaniu ciśnienia i odciążeniu.

commander-chassis-frame.jpg

Obszar usług

Łatwa kontrola zbiornika
Pokrywa znajduje się w pobliżu platformy, aby umożliwić łatwą kontrolę zbiornika. Konstrukcja zbiornika pozwala operatorowi na doskonałą widoczność obu stron i dna zbiornika. COMMANDER 5500 i 7000 l mają zintegrowany podnóżek i uchwyt bezpieczeństwa zapewniający dostęp do pokrywy zbiornika.

Składana drabina zapewnia łatwy dostęp
Składana drabina po prostu pociąga w dół, aby ułatwić dostęp do platformy.

Niskie umiejscowienie platformy
Konstrukcja opryskiwacza daje możliwość niskiego rozmieszczenia platformy.

commander-chassis-service-area.jpg

SafeTrack

HARDI SafeTrack jest dostępny jako opcja w COMMANDER. Ten rewolucyjny projekt łączy zalety innych tradycyjnych systemów w jeden wysokiej jakości układ kierowniczy. Z HARDI SafeTrack nie musisz wybierać między mniejszym promieniem skrętu lub lepszą stabilnością.

Wąski rozstaw kół
Dzięki SafeTrack możliwe jest zmniejszenie rozstawu kół do 1500 mm w oponie o szerokości 300 mm. Można to zrobić bez pogarszania promienia skrętu.

commander-features-03.jpg

Osie, hamulce i ochrona upraw

Doskonały prześwit
Układ hamulcowy jest zaprojektowany w taki sposób, że żadne elementy hamulca, takie jak ramiona lub cylindry hamulcowe, nie są niższe niż oś główna.

Ochrona podwozia
Ochrona upraw pod podłogą jest standardem. Osłona chroni kable i węże na opryskiwaczu, a plony będą chronione przed narożami i krawędziami. Ochrona podbrzusza jest łatwa do usunięcia, co zapewnia dobry dostęp do serwisu.

 

commander-chassis-axles-brakes-and-crop-protection.jpg

Zawieszenie hydrauliczne

Silne siłowniki hydrauliczne pochłaniają obciążenia udarowe zamiast przenosić je na belke i ciągnik. Zapewnia to komfort operatora i dobre zastosowanie przy jeszcze większych prędkościach. Kompaktowy system zawieszenia pozwala na zmniejszenie szerokości toru do 1,5 m, z oponami o szerokości do 300 mm.

Wysoki poziom komfortu przy wysokich prędkościach jazdy i rozpylania. Zawieszenie jest dostosowane do wielkości zbiornika i belki z fabryki. Zawieszenie nie narusza prześwitu opryskiwacza.

commander-chassis-hydraulic-suspension.jpg

ParaLift

HARDI ParaLift zapewnia wysoki prześwit nad wszelkimi uprawami
Długie ramiona podnoszące umożliwiają bardzo elastyczną regulację wysokości, belke można regulować w zakresie od 40 cm do 220 cm, w zależności od kombinacji kół opryskiwacza.

Szerokie mocowanie do zawieszenia belki zapewnia wysoką wydajność belki
ParaLift o szerokości 100 cm zapewnia bardzo stabilne mocowanie belki.

Belka TWIN FORCE od 32-36 m, belka DELTA FORCE i TERRA FORCE nie mają zawieszenia w środku belki, a pchanie ParaLift jest wyposażone w zawieszenie. Każdy z dwóch cylindrów ParaLift jest połączony z akumulatorem z wstępnie obciążonym ciśnieniem odpowiadającym masie belki.

commander-chassis-paralift.jpg

Główny zbiornik

Bardzo niski środek ciężkości
Aby opryskiwacz był jak najbardziej stabilny, zbiornik jest znacznie szerszy na dole. Zapewnia to niski środek ciężkości.

Ciecz jest przesuwana do przodu, gdy zbiornik jest opróżniany, utrzymując w ten sposób ciężar na dyszlu
​​​​​​​
Gwarantuje to utrzymanie przyczepności ciągnika, nawet przy podjeździe z prawie pustym zbiornikiem.

commander-chassis-main-tank.jpg

Zbiornik czystej wody

Pojemność wynosi 500 l na wszystkich maszynach
Ten sam zbiornik jest używany na wszystkich maszynach zapewniających odpowiednią ciecz zarówno do czyszczenia wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Łatwe napełnianie z WorkZone
Wypełnienie 1 ”z WorkZone jest standardem.

Umieszczony na osi dla zwiększenia stabilności
RinseTank jest zwykle ostatnim opróżnianym zbiornikiem. Umieszczając go na tylnej osi, zapewniona jest dodatkowa stabilność.

Wskaźnik poziomu
Wskaźnik jest umieszczony z przodu opryskiwacza, aby umożliwić czyszczenie krok po kroku.

commander-chassis-rinsetank.jpg