NAVIGATOR

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

3000 / 4000 / 5000 / 6000 l

Szerokość belki

18 - 39 m

Typy belek

DELTA, DELTA FORCE, EAGLE

NAVIGATOR

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

3000 / 4000 / 5000 / 6000 l

Szerokość belki

18 - 39 m

Typy belek

DELTA, DELTA FORCE, EAGLE

Rama

Wytrzymała obudowa NAVIGATOR jest zbudowana ze stali Domex o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, co zapewnia wyjątkową wytrzymałość. Podwozie jest skonstruowane tak, aby wytrzymać w najtrudniejszych warunkach na świecie.

Niski środek ciężkości
Opryskiwacz z wysoko położonym środkiem ciężkości byłby bardzo niebezpieczny w działaniu, dlatego też podjęto duże wysiłki, aby zapewnić NAVIGATORA możliwie najniższy środek ciężkości bez narażania przestrzeni pod opryskiwaczem.

Unikalna konstrukcja z długim dyszlem
Długi dyszel jest przykręcony pod ramą, zapewniając dobrą stabilność jazdy i pochłaniając siły przy dużych prędkościach.

Doskonały prześwit
Unikalna konstrukcja osi i ramy zapewnia doskonały prześwit, zmniejszając uszkodzenia upraw do absolutnego minimum. Żadne drążki hamulcowe ani elementy układu kierowniczego nie są niższe niż oś.

Połączenie dyszla w ciągniku zawsze będzie najniższym punktem opryskiwacza, aw większości przypadków również oś ciągnika jest niższa niż podwozie opryskiwacza. Ważnymi cechami konstrukcji NAVIGATOR są dyszel o małej szerokości i jedna linia w górę od połączenia do osi. Prześwit pod osią opryskiwacza jest doskonały, w zależności od ustawienia opony i koła od 70 do 80 cm.

navigator-chassis-frame.jpg

Obszar usług

Łatwa kontrola zbiornika
Pokrywa znajduje się w pobliżu platformy, umożliwiając łatwą kontrolę zbiornika. Konstrukcja zbiornika zapewnia operatorowi doskonałą widoczność boków oraz dna zbiornika.

Kroki dla łatwego dostępu
W dyszlu zamocowany jest ruchomy stoper, aby ułatwić dostęp do platformy.

Stosunkowo niskie rozmieszczenie platformy
Platforma jest umieszczona tak nisko, jak to możliwe, aby ułatwić dostęp.

Dostęp do systemu elektronicznego poprzez podniesienie prawej pokrywy
Aby ułatwić dostęp do usług, większość elementów elektronicznych i połączeń znajduje się w pudełku za prawą pokrywą przednią.

Łatwy dostęp do systemu cieczy
Doskonały dostęp serwisowy do systemu cieczy można uzyskać dzięki płycie podłogowej platformy.

Chronione rozmieszczenie wskaźników
​​​​​​​
Wskaźniki do monitorowania stanu filtra ssącego i manometru są zamontowane na platformie. Zapewnia to doskonałą widoczność z ciągnika i dobrą ochronę przed żywiołami.

navigator-chassis-service-area.jpg

IntelliTrack

NAVIGATOR jest również dostępny w wersji skrętnej, w której dyszel jest podzielony na dwie części - część tylna przymocowana do ramy i ruchoma część przednia. Koncepcja osi obrotu nachylonej do tyłu zapewnia najlepszą możliwą geometrię dla stabilności i układu hydraulicznego.

Dynamiczne sterowanie elektroniczne (DEC)
IntelliTrack ma zintegrowaną funkcję bezpieczeństwa, która zapobiega sterowaniu dyszlem cylindrów, gdy prędkość jazdy jest zbyt wysoka dla danego rozstawu kół.

2 cylindry w standardzie
Testy wykazały, że 2 cylindry na dyszlu zapewniają lepszą stabilność jazdy i znacznie bardziej płynne skręcanie maszyny dzięki wyższemu zapotrzebowaniu na olej i równej pojemności skokowej.

Łatwe podłączenie do ciągnika
Po skalibrowaniu urządzenia NAVIGATOR IntelliTrack operator musi jedynie podłączyć 2 ciągniki do ciągnika przed rozpoczęciem natryskiwania.

navigator-chassis-intellitrack.jpg

Osie i hamulce

Stała lub regulowana oś
NAVIGATOR 3000 i 4000 jest dostępny z osią stałą o rozstawie piasty 1,90 m, co pozwala na rozstaw kół 1,80 m lub 2,0 m. Indywidualny rozstaw kół uzyskuje się przez obracanie kół. Regulowane osie są dostępne jako opcja dla wszystkich modeli; są one łatwo regulowane przez poluzowanie śrub.

Doskonały prześwit
Układ hamulcowy jest tak zaprojektowany, że żadne elementy hamulca, takie jak ramiona lub cylindry hamulca, nie są niższe niż oś główna.

Hamulce
Koncepcja NAVIGATOR pozwala rolnikowi wybrać dowolny układ hamulcowy, który woli. Dostępnych jest 5 różnych opcji. W modelu 4000-6000 l należy jednak zamówić hamulec, pozostawiając tylko 4 możliwe opcje. Należy pamiętać, że przepisy dotyczące transportu drogowego różnych rynków mają być przestrzegane.

Minimalny wymiar wewnętrzny
Minimalny wymiar wewnętrzny między oponami wynosi: 118 cm + odstęp między oponami a ramą

navigator-chassis-axles-brakes.jpg

SmoothRide

Opcjonalny system zawieszenia SmoothRide jest niekompleksowy i niezawodny, co wymaga niewielkiej lub żadnej obsługi. Zawieszenie zapewnia lepszą jazdę opryskiwacza, co zapewnia większą pojemność i komfort.

2 amortyzatory poliuretanowe pochłaniają ruchy. Wymiary amortyzatorów zapewniają, że nie zostaną one nadmiernie skompresowane, gdy zbiornik będzie pusty, co sprawi, że będą trwać dłużej.

Podczas transportu drogowego przyczepa i w konsekwencji belka nie będą tak mocno naciskane. W warunkach polowych zawieszenie belki będzie działać lepiej, dzięki czemu belka może pracować na optymalnej wysokości nad uprawą.

navigator-chassis-smoothride.jpg

ParaLift

Systemy podnoszenia równoległobocznego są standardem w nowoczesnych opryskiwaczach. Koncepcja HARDI ParaLift pokazała doskonałe osiągi w ponad 20 000 opryskiwaczy przyczep. Brak części ślizgowych, tylko poziome śruby i automatyczna mechaniczna blokada transportowa zapewniają doskonałą stabilność belki przy mniej lub bardziej bezobsługowej obsłudze. ParaLift jest typu push, co oznacza, że cylinder jest wyłączony, gdy belka jest podniesiona.

Łatwa obsługa
HARDI ParaLift wymaga minimalnej obsługi (smarowanie, regulacja itp.) W porównaniu z tradycyjnymi systemami ram H.

navigator-chassis-paralift.jpg

Główny zbiornik

Zbiorniki polietylenowe NAVIGATORA są produkowane jako jedna część. Mają bardzo płaską powierzchnię, brak wewnętrznych ścian i swobodnie spoczywają w ramie.

Niski środek ciężkości
Aby opryskiwacz był jak najbardziej stabilny, zbiornik jest szerszy na dole i całkowicie zintegrowany z konstrukcją ramy. Zapewnia to niski środek ciężkości.

Ciecz jest przesuwana do przodu, gdy zbiornik jest opróżniany, utrzymując w ten sposób ciężar na dyszlu. Gwarantuje to utrzymanie przyczepności ciągnika, nawet przy podjeździe z prawie pustym zbiornikiem.

navigator-chassis-main-tank.jpg

Zbiornik czystej wody

Opcjonalny 500 l RinseTank to ten sam model, co w modelach COMMANDER, zapewniający odpowiedni płyn zarówno do czyszczenia wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Łatwe napełnianie ze strefy roboczej
Wypełnienie 1 ”ze strefy roboczej jest standardem.

Umieszczony na osi dla zwiększenia stabilności
RinseTank to zazwyczaj ostatni zbiornik, który należy opróżnić, a jego położenie na tylnej osi zapewnia dodatkową stabilność.​​​​​​​

Wskaźnik poziomu
Wskaźnik poziomu znajduje się po lewej stronie w strefie roboczej, umożliwiając czyszczenie krok po kroku.

Dysze płuczące
Wraz z RinseTank w standardzie dostarczane są dwie dysze płuczące.

navigator-chassis-rinsetank.jpg