NAVIGATOR

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

3000 / 4000 / 5000 / 6000 l

Szerokość belki

18 - 39 m

Typy belek

DELTA, DELTA FORCE, EAGLE

NAVIGATOR

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

3000 / 4000 / 5000 / 6000 l

Szerokość belki

18 - 39 m

Typy belek

DELTA, DELTA FORCE, EAGLE

SmartValve

Wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do obsługi opryskiwacza przy napełnianiu chemikaliów lub czyszczeniu zostały wbudowane w dwa główne zawory. Zawory te znajdują się w środku strefy roboczej.

Logicznie rozmieszczone uchwyty i czytelne ikony oznaczone kolorami sprawiają, że system jest bardzo łatwy do zrozumienia i obsługi oraz znacznie skraca czas uruchamiania i pracy opryskiwacza.

Jeśli zostanie dodany opcjonalny system napełniania, albo Pump-Filler lub FastFiller, zostanie użyty dodatkowy zawór ssący.

navigator-workzone-smartvalve.jpg

Pompa

Aby sprostać wymaganiom większych opryskiwaczy i poprawić żywotność, HARDI oferuje pompę 464. Zmniejszono spadek ciśnienia dzięki poprawie przepływu w szczytach membrany. Aby ułatwić obsługę, mamy zintegrowane haki do podnoszenia, przesuwające dwa punkty smarowania do przodu, co ułatwia smarowanie przedniej i tylnej części pompy. Odlewany pierścień wsporczy stożka został również przeprojektowany, aby poprawić żywotność mechaniczną. Najbardziej widoczną zmianą są nowe pokrywy zaprojektowane w celu ochrony pompy przed błotem i wodą dostającą się do systemu.

  • Samozasysająca
  • Potrafi pracować na sucho bez uszkodzeń
  • Łatwy w obsłudze
  • Smarowany mimośród
alpha-evo-workzone-pump.jpg

Filtr EasyClean

Filtr EasyClean to filtr ssący o dużej wydajności. Stan filtra można stale monitorować za pomocą miernika podciśnienia SafeSpray.

Zapewnia to, że filtr jest czyszczony w razie potrzeby i tylko w razie potrzeby. Podczas czyszczenia filtra wszystko, co musisz zrobić, to przekręcić pokrywę o 90 °. Spowoduje to zamknięcie głównego zaworu zbiornika w dolnej części filtra i otwarcie filtra w celu sprawdzenia.

alpha-evo-workzone-easyclean.jpg

CycloneFilter

HARDI CycloneFilter to unikalny samoczyszczący filtr ciśnieniowy, który wykorzystuje szybki cyklon do dodatkowego czyszczenia. Działanie cyklonu znacznie zwiększa wydajność czyszczenia filtra.

Ponadto CycloneFilter posiada unikalną funkcję doładowania, która umożliwia płukanie filtra w razie potrzeby.

Unikalne działanie cyklonu znacznie poprawia działanie samoczyszczące 
Cyklon utworzony wewnątrz filtra zwiększa prędkość cieczy na ekranie filtra, zwiększając tym samym skuteczność działania samooczyszczającego.

Filtr jest zamontowany w pozycji pionowej
Filtr jest zamontowany w takiej pozycji, aby można było uniknąć wycieku podczas kontroli filtra. Zapewnia to mniej przystanków i mniejszą stratę ciśnienia w układzie cieczowym.

alpha-evo-workzone-cyclone.jpg

TurboFiller

HARDI TurboFiller został opracowany do użycia dużych ilości proszków i płynów. Jego duża pojemność jest uzyskiwana dzięki kombinacji wysokiego podciśnienia i rotacji cieczy wytwarzanej przez TurboDeflector wewnątrz leja.

Duża pojemność mieszania
Ciecz o wysokim ciśnieniu jest używana do wytworzenia silnego obrotu cieczy wewnątrz zbiornika. Ten ruch daje efekt, że każdy proszek lub płynne substancje chemiczne są mieszane, zanim zostaną zassane do opryskiwacza. Najwyższą wydajność osiąga się, gdy TurboFiller jest w połowie wypełniony wodą.

Optymalna wysokość napełniania 
Sprężynowy wspornik z blokadą transportową ułatwia zmianę z pola na pozycję napełniania. Pozycja napełniania wynosi około 95 cm od podłoża.

Zawory sekcji  EFC

ElectricFastControl (EFC) to system modułowy z dodatnim zaworem silnika napędowego dla każdej sekcji i pojedynczym zaworem spustowym ciśnienia, gdy wszystkie sekcje są przełączone na OFF.

Zawory sekcyjne zawierają zrzut ciśnienia. Gdy sekcja jest wyłączona, ciśnienie w linii do dysz zostaje zmniejszone.

Powoduje to natychmiastowe wyłączenie dysz. EFC nie potrzebuje żadnej formy regulacji, np. Wyrównania ciśnienia.

commander-workzone-efc-boom-section-valves.jpg

System cieczy DynamicFluid4

Dynamiczny system cieczy oparty na technologii 4 czujników
System cieczy w ALPHA evo to nowa koncepcja opracowana w celu uzyskania krótszego czasu reakcji, a tym samym bardziej precyzyjnego zastosowania w terenie.

Nowe mocne silniki w NAVIGATOR i przekładnia hydrostatyczna dały nowe wzorce jazdy z większą zmiennością prędkości i szybszego przyspieszenia, czynniki, które wraz z kontrolą sekcji sterowaną GPS stanowią wyzwanie dla wydajności systemu płynnego. W tradycyjnym systemie płynów regulacja opiera się na informacjach zwrotnych pochodzących z danych „historycznych”. Na przykład prędkość obrotowa jest zwiększana, a krótko po tym przepływ będzie zbyt wysoki w dyszy. Po zmierzeniu komputer rozpylający ponownie reguluje ciśnienie, ale w międzyczasie dawka jest zbyt wysoka.

System DynamicFluid4 obliczy konsekwencje zwiększonej prędkości obrotowej i natychmiast dokona regulacji. Właściwość DynamicFluid4 proaktywnego działania opiera się na 4 czujnikach w układzie płynu mierzących obroty, pozycję zaworów regulacyjnych, przepływ i ciśnienie. Wraz z nowym oprogramowaniem i nowym unikalnym ceramicznym zaworem regulacyjnym, DynamicFluid4 oferuje precyzję w zakresie dawkowania, zapewniając najlepszą wydajność dostępną na rynku.

alpha-evo-workzone-dynamicfluid4.jpg