RANGER

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

2500 l

Szerokość belki

12 - 24 m

Typy belek

EAGLE, PRO, VPZ

RANGER

Rodzaj

Przyczepiane

Pojemność zbiornika

2500 l

Szerokość belki

12 - 24 m

Typy belek

EAGLE, PRO, VPZ

ranger-chassis-steering.jpg

Sterowanie

SelfSteer
SelfSteer jest sprzężony z 3-punktowym zaczepem ciągnika i zapewnia lepsze śledzenie na uwrociach. SelfSteer to prosty mechaniczny układ kierowniczy z niewielką konserwacją i brakiem obsługi lub ustawień wymaganych przez operatora podczas natryskiwania.

Korekta nachylenia
SelfSteer może być wyposażony w korektę nachylenia. Korekcja nachylenia jest obsługiwana ręcznie bezpośrednio z układu hydraulicznego ciągnika i pomaga SelfSteerowi pozostać w ścieżce technologicznej również w warunkach pagórkowatych.

Rama

Wytrzymałe podwozie wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości
Podwozie RANGER jest zbudowane ze stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniającej wyjątkową wytrzymałość przy stosunkowo niskiej wadze. Podwozie jest skonstruowane tak, aby wytrzymać w najtrudniejszych warunkach na świecie.

Podwozie jest skonstruowane z niskim środkiem ciężkości
Opryskiwacz z wysoko położonym środkiem ciężkości może być bardzo niebezpieczny w obsłudze. W związku z tym dołożono wszelkich starań, aby RANGER miał możliwie najniższy środek ciężkości bez kompromisów w zakresie prześwitu pod opryskiwaczem.

Doskonały prześwit
​​​​​​​
Unikalna konstrukcja osi i ramy zapewnia doskonały prześwit. Dyszel ciągnika i oś opryskiwacza będą zawsze najniższymi punktami na opryskiwaczu.

ranger-chassis-frame.jpg

Obszar usług

Łatwa kontrola zbiornika
Pokrywa jest umieszczona bardzo blisko platformy, aby umożliwić łatwą kontrolę zbiornika, co w połączeniu z kształtem zbiornika sprawia, że dno i boki zbiornika są widoczne dla operatora.

Niskie umiejscowienie platformy
Platforma jest umieszczona jak najniżej, zapewniając operatorowi łatwy dostęp. Platforma jest wyposażona w poręcz ręczną dla bezpieczeństwa i wygody.

ranger-chassis-service-area.jpg

Oś i koła

Dobry prześwit
Podwozie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć do minimum uszkodzenia upraw, a prześwit pod osią wynosi 700 mm.

Regulowana oś
Oś jest łatwo regulowana w krokach co 5 cm - wystarczy poluzować śruby i umieścić je w innych pozycjach.

ranger-chassis-axle-wheels.jpg
ranger-chassis-brakes.jpg

Hamulce

Ranger jest dostępny bez hamulców lub z 4 różnymi opcjami hamowania.

Hamulec hydrauliczny bez hamulca ręcznego jest konkurencyjnym rozwiązaniem dla rynków, na których hamulec jest wymagany zgodnie z lokalnymi przepisami.

Należy pamiętać, że przepisy dotyczące transportu drogowego różnych rynków muszą być przestrzegane.

ParaLift

Prowadzenie klasy
HARDI ParaLift wymaga minimalnej obsługi (smarowanie, regulacja itp.) I zapewnia lepszą wydajność belki w porównaniu do tradycyjnych systemów ramowych H.

HARDI ParaLift zapewnia wysoki prześwit nad każdą uprawą
Długie ramiona podnoszące umożliwiają bardzo elastyczną regulację wysokości, belke można regulować w zakresie od 50 do 170 cm, w zależności od kombinacji koła opryskiwacza i belki. Szerokie mocowanie do zawieszenia belki zapewnia wysoką wydajność belki. ParaLift o szerokości 100 cm zapewnia bardzo stabilne mocowanie belki.

ranger-chassis-paralift.jpg

Główny zbiornik

Bardzo niski środek ciężkości
Aby rozpylacz był tak stabilny, jak to możliwe, zbiornik jest znacznie szerszy na dole, zapewniając niski środek ciężkości.

Ciecz jest przesuwana do przodu, gdy zbiornik jest opróżniany, utrzymując w ten sposób ciężar na dyszlu. W ten sposób utrzymywana jest trakcja ciągnika, nawet przy podjeździe z prawie pustym zbiornikiem. Ze względu na pochylenie zbiornika do przodu, mieszanie w kierunku studzienki jest bardzo skuteczne.

Opryskiwacz jest całkowicie opróżniany nawet na zboczach do 10 stopni - pod górę lub w dół.

Odpływ zbiornika
Opróżnianie głównego zbiornika można łatwo wykonać za pomocą linki. Operacja znajduje się na szczycie zbiornika, co daje bezpieczniejszy sposób opróżnienia opryskiwacza.

Suchy wziernik
RANGER jest standardowo wyposażony w wskaźnik poziomu suchego. Zapewnienie widocznej objętości zbiornika przez cały czas. Brak ostrych rogów zapobiega sedymentacji pestycydów.

Dysze mieszające
​​​​​​​
Regulowany. ciśnieniowy system mieszania pozwala operatorowi dostosować się do wymagań różnych rozwiązań natryskowych. Pozwala to operatorowi zmaksymalizować mieszanie w przypadku trudnych do wymieszania chemikaliów lub zmniejszyć mieszanie, gdy istnieje ryzyko pienienia.

ranger-chassis-main-tank.jpg

Zbiornik czystej wody

RANGER może być wyposażony w 19 litrowy zbiornik czystej wody, który zapewnia operatorowi czystą wodę w strefie pracy, umożliwiając bezpieczne czyszczenie zanieczyszczonych przedmiotów.

ranger-chassis-clean-water-tank.jpg

Zbiornik czystej wody

RANGER może być wyposażony w kompletny system płukania. Ten system przepłuka sprzęt natryskowy po zakończeniu pracy natryskowej. Płukuje jednostkę sterującą, pompę, filtry i belke. Standardowa dysza do płukania zbiornika energicznie oczyści wnętrze głównego zbiornika. System płukania zapewni szybką, bezpieczną i łatwą zmianę między środkami ochrony roślin.

Zbiornik płuczący o pojemności 250 l znajduje się na tylnej osi, co zapewnia stabilność. Napełnianie można łatwo wykonać z lewej strony opryskiwacza

ranger-chassis-rinsetank.jpg